Erik Plahn med toppkamp i 3.divisjon

On 28/05/2014 by Runar Langseth

Stjørdals-Blink har to sterke seire borte mot topplagene Verdal og Steinkjer, og står fremdeles ubeseiret etter 6 kamper, med 39-1 i målforskjell. I kveld tar de i mot 2.plass NTNUI på Nye Blinkbanen kl 1900. Oppgjøret ledes av Erik Plahn, Steinkjer FK, sammen med assistentdommerne Jørgen Valstadsve, Fram IL, og Hussein Sharif, Tiller IL. NTNUI står foreløpig med 4 seire, 1 uavgjort og 1 tap, så spørs det hva studentene kan varte opp med i disse eksamenstider, borte mot formsterke Stjørdals-Blink. Vi ønsker iallefall dommertrioen lykke til!

 

I Tippeligaen er det landslagspause denne uken, mens det i 3.divisjon og 1.divisjon spilles to runder (onsdag/torsdag og helg). Vi publiserer her oppsettet for resten av uken hvor trønderdommere er involvert i 31 ulike kamper.

Cathrine Eide, Bækkelagets SK, leder toppoppgjøret i Toppserien mellom Stabæk (3.plass) og Røa (2.plass), på Nadderud Stadion lørdag kl 1500. Lagene har henholdsvis 14 og 16 poeng, og ligger tett opp i serielederen Lillestrøm som også har 16 poeng.

I tillegg skal Stjørdals-Blink også ut i ny toppkamp til helgen, hvor de møter Tynset som i likhet med NTNUI, står med 13 poeng. Kampen spilles på Nytrømoen lørdag kl 15, og ledes av Stian Wiggen Hansen, Flatås IL, med assistentdommer Kjetil Sundfær, Byåsen IL. Foreløpig er ikke assistentdommer nummer 2 på plass, så her er det bare å melde seg til kretsen for å få en trivelig Tynset-tur med Stian og Kjetil!

Et annet oppgjør i 3.divisjon til helgen, er lokaloppgjøret mellom Steinkjer og Verdal på Guldbergaunet lørdag kl 1600. Begge lag står med 12 poeng hver, og er absolutt med i teten av avdelingen. Dette oppgjøres skal dømmes av Tore Hoffstrøm, Kolstad Fotball, med assistentene Jim Andreas Knutsen, Egge IL, og Lars Einar Ingvaldsen, Beitstad FK.

 

I resten av kampene skal følgende dømme:

Toppserien

Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Sted: DnB Arena
Assistentdommer 1: Paul Daniel JohansenFreidig, SPK
Assistentdommer 2: Fatemeh ZangenehBjørndal IF

1.divisjon

Alta – HamKam

Dato: torsdag 29. mai 2014 kl. 18:00
Assistentdommer 2: Helge MyklebustReady
Dato: torsdag 29. mai 2014 kl. 18:00
Sted: DnB Arena
Assistentdommer 2: Runar LangsethLevanger FK
Dato: søndag 1. juni 2014 kl. 18:00
Dato: søndag 1. juni 2014 kl. 18:00
Dato: søndag 1. juni 2014 kl. 18:00
Sted: DnB Arena
Dato: søndag 1. juni 2014 kl. 18:00
Dato: mandag 2. juni 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 1: Helge MyklebustReady

Oddsen-ligaen

Nardo – Molde 2

Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 16:00
Assistentdommer 2: Tormod DalingInderøy IL

3.divisjon

Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 18:00
Assistentdommer 1: Vegard SporstølMalvik IL
Assistentdommer 2: Johannes Peckolt FordalKvik, FK
Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 1: Audun Hallem BergeLevanger FK
Assistentdommer 2: Ramadan SadikiUtleira IL

Buvik – Heimdal

Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Sted: Buvik gras
Assistentdommer 2: Erik Christian R. AasTrond, IL

Orkla – Kolstad

Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 1: Øyvind Fredriksli DalenRindal IL
Assistentdommer 2: Eirik Nordgård StrupstadHafslo IL
Dato: torsdag 29. mai 2014 kl. 14:00
Assistentdommer 1: Bashir AshenaieNardo Fotballklubb
Assistentdommer 2: Jens Einar IndergårdRindal IL

Heimdal – Orkla

Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Assistentdommer 1: Johannes Peckolt FordalKvik, FK
Assistentdommer 2: Bashir AshenaieNardo Fotballklubb
Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Assistentdommer 1: Hussein SharifTiller IL
Dato: mandag 2. juni 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 1: Christer OlsenTiller IL
Assistentdommer 2: Audun Hallem BergeLevanger FK

Nardo 2 – Buvik

Dato: tirsdag 3. juni 2014 kl. 19:30
Assistentdommer 1: Vegard Sivertsen HolByneset IL
Assistentdommer 2: Line Cathrine NymoenVaaler IF

Alvdal – Tynset

Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 2: Einar HermoHeimdal Fotballklubb
Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 2: Hussein SharifTiller IL
Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 2: Rune Morten VanneboSørlia IL
Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Sted: Coop Arena
Assistentdommer 1: Lars Einar IngvaldsenBeitstad FK
Dato: onsdag 28. mai 2014 kl. 19:00
Assistentdommer 1: Jim Andreas KnutsenEgge IL
Assistentdommer 2: Sturla StensaasSkogn IL

NTNUI – Rørvik

Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Assistentdommer 1: Robin KjelaasMalvik IL
Assistentdommer 2: Line Cathrine NymoenVaaler IF
Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 15:00
Assistentdommer 1: Kjetil SundfærByåsen IL
Assistentdommer 2: (mangler)
Dato: lørdag 31. mai 2014 kl. 16:00
Assistentdommer 1: Jim Andreas KnutsenEgge IL
Assistentdommer 2: Lars Einar IngvaldsenBeitstad FK
Dato: søndag 1. juni 2014 kl. 15:00
Assistentdommer 1: Robin KjelaasMalvik IL
Assistentdommer 2: Erik StørdalHeimdal Fotballklubb
Dato: mandag 2. juni 2014 kl. 17:30
Sted: DnB Arena
Assistentdommer 1: Johannes Peckolt FordalKvik, FK
Assistentdommer 2: Torgeir Berg LunderFreidig, SPK
TFDL ønsker alle lykke til!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *